تجهیزات پزشکی در شیراز

از آنجایی که شیراز یکی از شهرهای مهم به شمار می رود باید بدانید که تجهیزات پزشکی هم با بهترین کیفیت تولید می شود و شما می توانید از آنها در هر زمینه پزشکی استفاده نمایید. همه شما به خوبی می دانید که هر علم پزشکی ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد و به همین دلیل باید تجهیزات پزشکی آن هم خاص باشد و ویژگی منحصر به فردی داشته باشد. بهترین تجهیزات پزشکی به شمار می رود که برای آشنایی بیشتر شما در ادامه برخی از مهمترین تجهیزات پزشکی درمانگاه تخصصی در شیراز را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

همانطوری که بیان نمودیم تجهیزات پزشکی شهر راز از بهترین و بروزترین دسته بندی های آنها تهیه می شود، شما اگر بخواهید از این تجهیزات استفاده کنید باید بدانید که آنها همگی از بهترین مواد و متریال های تولید می شوند و برخی از مهمترین آنها که استفاده زیادی از آنها می شود عبارت است از :

وسایل معاینه :

همه ما به خوبی می دانیم که تمامی پزشک ها باید وسیله ها و تجهیزاتی داشته باشند که به وسیله آن بتوانند وضعیت جسمی بیمار را مورد معاینه قرار دهند، برخی از مهمترین تجهیزات پزشکی در شیراز که برای معاینه مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر پزشکان از آن استفاده می کنند عبارت می باشد از :

دستگاه فشار سنج :

فشارسنج یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات پزشکی در شیراز به شمار می رود و بدون شک هر پزشکی در کلینیک و یا مطب خود از این وسیله باید استفاده کنید. فشارسنج در انواع متعددی می باشد و هر یک از آنها هم ویژگی های خاصی دارد، شما هر یک از آنها را که بخواهید می توانید خودتان خریداری نمایید و در خانه داشته باشد. برخی از آنها جیوه ای، برخی عقربه ای و جدیدترین آنها دیجیتال می باشد که بیشتر پزشکان از نوع جیوه ای استفاده می کنند، چرا که نسبت به دیگر انواع فشارسنج استانداردهای بیشتری در تجهیزات پزشکی در شیراز دارد.

دماسنج طبی :

از دیگر انواع تجهیزات پزشکی در شیراز که تمامی پزشک ها از آن استفاده می کنند و برای اینکه تب بیمار را کنترل کنند باید بهترین و با کیفیت ترین آن را داشته باشند. در درون دماسنج طبی مخزن جیوه وجود دارد و به خوبی می تواند تب بیماری را مشخص کند. متوجه شدن تب بیمار بر اساس این دماسنج علمی می باشد و پزشک به خوبی می تواند با آن کار کند.

گوشی پزشکی :

از دیگر تجهیزات پزشکی در شیراز که پزشک از آن استفاده بسیاری می کند و به وسیله آن می تواند صداهای ضعیف بدن را بالاتر ببرد تا بتواند علت بیماری و یا ضعف سیستم بدنی را تشخیص دهد. استفاده کردن از این گوشی بیشتر به دلیل سمع می باشد و بیشتر پزشک آن را روی ریه و یا شکم قرار می دهد. این گوشی ها دارای سه قسمت اصلی هستند که قسمت اصلی آن روی بدن بیمار قرار می گیرد و از طریق قسمت های دیگر صدای ارتعاشات بدن را به گوشی که در گوش پزشک است می رساند. بیشتر پزشکان در هر زمینه ای که تخصص داشته باشند از این گوشی ها استفاده می کنند و به خوبی با کار کردن آن آشنایی دارند.

وسایل عمومی تجهیزات پزشکی:

وسایل عمومی از دیگر تجهیزات پزشکی به شمار می رود که پزشک از آنها هم باید در مطب و یا کلینیک استفاده کند، برخی از مهمترین آنها که باید در مطب و یا کلینیک وجود داشته باشد عبارت است از :

برانکار :

برخی از بیماران هستند که برای کوتاه مدت باید از مکانی به کلینیک حمل شوند که برای حمل کردن آنها به برانکارد نیاز دارند. اگر شما به دنبال بهترین تجهیزات پزشکی در شیراز می باشید باید بدانید که بیشتر اورژانس ها و امدادگران به این وسیله عمومی که در تجهیزات پزشکی قرار می گیرند نیاز دارند و بیشتر در این حوزه ها خرید و تهیه این وسیله ضرروی می باشد. به عنوان مال پزشکی که در مطب فعالیت می کند به این وسیله عمومی نیازی ندارد. از جمله مهمترین ویژگی هایی که در این وسیله وجود دارد این است که آن به راحتی تنظیم می شود و ارتفاع این وسیله را می توانید تغییر دهید.

دستگاه اتوکلاو :

یکی دیگر از مهمترین تجهیزات پزشکی در شیراز که در بیشتر کلینیک ها، بیمارستان ها و … مورد استفاده قرار می گرد دستگاه اتوکلاو می باشد. از جمله مهمترین عملکردی که در این دستگاه وجود دارد این است که، تمامی ابزارهای های پزشکی را استرلیزه می کند. فشار و دمایی که در این دستگاه وجود دارد بسیار بالا می باشد و به همین دلیل به بهترین نحو ممکن تجهیزات پزشکی را استرلیزه می کند. این وسیله کاربردهای بسیاری دارد و در بسیاری از صنایع هم از آن استفاده می کنند، ولی باید بدانید مهمترین عملکرد آن این است که تجهیزات را استرلیزه می کند.

تخت معاینه :

تخت معاینه از دیگر تجهیزات پزشکی در شیراز به شمار می رود که در بیشتر کلینیک ها، مطب ها و بیمارستان ها از آن استفاده می شود. پزشک برای معاینه بیمار باید بیمار را روی تخت بخواباند و به همین دلیل وجود این تجهیزات در بیمارستان ها، مطب ها و کلینیک ها امر ضروری به شمار می رود. پزشک برای اینکه علائم بیماری را تشخیص دهد باید به راحتی بتواند با بیمار ارتباط برقرار کند و آن بخش هایی که بیمار در آن قسمت ها درد دارد را معاینه نماید، در واقع به همین دلیل است که شما اگر وارد کوچک ترین مطب هم شوید می توانید تخت معاینه را در بین تجهیزات پزشکی در شیراز مشاهده کنید.

دستگاه فور :

از دیگر تجهیزاتی که در تجهیزات پزشکی در شیراز قرار می گیرد و به خوبی دیگر تجهیزات را استرلیزه می کند این دستگاه می باشد. بیشتر وسایلی که فلزی هستند با این دستگاه به خوبی استرلیزه می شوند، دمایی که در این دستگاه وجود دارد 50 تا 300 درجه است و به همین دلیل باید بدانید حرارت به وجود آمده در دستگاه به خوبی می تواند تجهیزات فلزی را استرلیزه کند. ظرفیتی که در این دستگاه ها وجود دارد متنوع می باشد و در هر کلینیک و یا بیمارستانی بسته به تجهیزاتی که در آن مکان وجود دارد می تواند از انواع متعدد آن استفاده کند.

تجهیزات درمانی تجهیزات پزشکی :

در بین تجهیزات پزشکی در شیراز برخی از تجهیزاتی که وجود دارد به عنوان تجهیزات درمانی شناخته می شود و تمامی پزشکان طرز کارکرد با آنها را به خوبی می دانند و می توانند از آنها استفاده کنند. برخی از مهمترین آنها که بدون شک شاید شما هم آنها را مشاهده کرده باشید عبارت می باشد از :

سرنگ :

سرنگ از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات پزشکی در شیراز به شمار می رود که بیشتر پزشکان در تجهیزات خود سرنگ را دارند. استفاده اصلی و مهمی که از سرنگ می شود برای تزریق دارو است که آن را به بدن تزریق می کنند. سرنگ ها هم مانند بسیاری از تجهیزات پزشکی در انواع متعددی می باشد و هر یک از آنها هم دارای ویژگی های متنوعی هستند. البته مهمترین تفاوتی که در آنها وجود دارد از نظر حجم آنها می باشد که در درون آنها قرار می گیرد. شما خودتان هم می توانید در بین انواع تجهیزات پزشکی در شیراز این وسیله را از داروخانه ها هم خریداری نمایید، چرا که بسیاری از افراد خودشان می توانند تزریق دارو به بدن را انجام دهند و به همین دلیل سرنگ ها را از داروخانه خریداری می کنند.

آتل :

یکی دیگر از تجهیزات پزشکی در شیراز که برای بسیاری از افرادی که عضوی از بدن آنها آسیب می بیند، ضروری می باشد آتل است. گاهی اوقات در موقعیت های اورژانسی اگر عضوی از بدن شما آسیب دیده باشد با آتل می توانید آن را در موقعیت ثابت نگه دارید. آتل ها هم دارای انواع متعددی می باشند و هر یک از آنها دارای ویژگی های متعددی می باشد که در شرایط مختلف یکی از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.  برای اینکه از آتل استفاده کنید باید ابتدا زخم های باز را به خوبی پانسمان کنید و بعد آتل را در هر ناحیه بدن که آسیب دیده است ببندید.

 آنژیوکت :

آنژیوکت از دیگر تجهیزات پزشکی در شیراز است که علت اصلی استفاده از آن این است که قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارد. این وسیله را بیشتر بیمارانی که باید چندین تزریق انجام دهند باید استفاده کنند. در واقع پزشک به جای اینکه هر بار از یک سوزن برای بیمار استفاده کند این سوزن را در دست بیمار فرو می کند و بعد از آن داروهایی را که بیمار به آنها نیاز دارد را تزریق می نماید. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در این وسیله وجود دارد و بیمار از آن ترس دارد، این است که فرو کردن آن در دست مقداری درد دارد، ولی باید بدانید اگر پزشک در استفاده کردن از تجهیزات پزشکی در شیراز تخصص داشته باشد بدون هیچ دردی آن را در پوست شما قرار می دهد.

سوند ادراری :

درمانگاه تخصصی شهر راز به طور کامل تمامی تجهیزات را دارد و یکی از آنها سوند ادراری است که از این وسیله را در درون مثانه قرار می دهند تا ادرار را جمع آوری کند. روش قرار دادن این وسیله پزشکی بسیار مهم است و به همین دلیل باید قرار دادن آن حتما به وسیله پزشک باشد تا به خوبی آن را در جای اصلی قرار دهد. برخی از تجهیزات پزشکی در شیراز که شما خودتان هم می توانید از آنها استفاده کنید را باید از داروخانه ها تهیه کنید، به عنوان مثال سوزن تزریق را که خودتان هم طرز کار کردن با آن را به خوبی می دانید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *