در کلینیک داخلی درمانگاه تخصصی شهر راز در شیراز متخصصان داخلی یا پزشکان داخلی در تشخیص، درمان و پیشگیری از همه‌  بیماری‌ های مربوط به بزرگسالی تخصص دارند و خدمات مراقبتی بسیار به خصوص در را ارائه می دهند. پزشکی داخلی در درمان بیماری های داخلی علم و تجربه بیشتری دارد. متخصص داخلی بیماری هایی که بر اندام مختلف و سیستم بدن تاثیر می گذارد، بررسی می کنند و منشا بیماری را تشخیص می دهد.

متخصص داخلی می تواند در هفت رشته فوق تخصص بگیرد، در رشته نفرولوژی، گوارش، روماتولوژی، قلب و عروق، خون و سرطان، غدد درون ریز و متابولیسم، بیماری ریه و گوارش. متخصص داخلی همچنین می تواند در (آلرژی) و (ایمنی شناسی) فوق تخصص بگیرد و این بیماری ها را تخصصی تر بررسی کند. نقش متخصصان داخلی در آموزش و پژوهش می تواند محوری و مهم باشد.

 ارتوکین تراپی : 

 درمان ارتوکین تراپی روشی منحصر به فرد برای درمان دردهای مفاصل به دلیل آرتروزدرجه (I-III) ، کمر درد، آسیب های تاندون، رباط و عضلات بدون استفاده از دارو یا مواد شیمیایی دیگر است.ارتوکین تراپی روش درمانی کاملاً بیولوژیک است زیرا فقط از پروتئین ها و عوامل درونی خود بدن برای درمان استفاده می کند.

ارتوکین تراپی با استخراج خون خود بیماران آغاز می شود و سپس به عنوان دارویی ضد التهابی برای کاهش درد مزمن و آرتروز به بدن تزریق می شود.در طی این فرآیند حدود ۵۹ میلی لیتر خون  از بازوی بیمار گرفته می شود و سپس در دمایی تقریبا بالا پردازش می شود. سپس مایع به دست آمده در یک سانتریفوژ قرار می گیرد تا اجزاء تشکیل دهنده آن از هم جدا شوند. سرم به دست آمده در ناحیه آسیب دیده بیمار تزریق می شود.

دکتر زارعی

متخصص داخلی