کلینیک دندانپزشکی در شیراز :

بسیاری از کسانی که در شیراز زندگی می کنند، بدون شک به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی در شیراز می باشند تا برای ترمیم و درمان دندان های خود به آن دندانپزشکی مراجعه کنند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی باید ویژگی هایی خاصی داشته باشد و شما با آن ویژگی ها آشنایی داشته باشید تا برای درمان دندان های خود به آن دندانپزشکی مراجعه کنید.

برای اینکه شما با ویژگی های بهترین دندانپزشکی در شیراز آشنایی داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین این ویژگی ها را که باید یک دندانپزشکی داشته باشد بیان می کنیم تا شما با آگاهی در مورد این ویژگی ها بهترین دندانپزشکی را برای درمان دندان های خود انتخاب کنید.

طراحی لبخند (بوسیله کامپوزیت و روکش تمام سرامیک)

خدمات کلینیک دندانپزشکی شهر راز عبارت اند از :

 • اصلاح طرح لبخند
 • ایمپلنت دندان
 • ونیرکامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ (سفید کردن دندان)
 • ارتودنسی دندان
 • درمان ریشه(عصب کشی دندان)
 • پروتز ثابت و متحرک دندان
 • دندانپزشکی اطفال
 • بستن فاصله دندانی
 • تاج گذاشتن روی دندان
 • میناکاری دندان
 • باندینگ (پیوند) دندان
 • ناهماهنگی های های لبه ای دندان ها یا کوتاه و بلند بودن لبه های دندان ها نسبت به یکدیگر
 • پرکردن با کامپوزیت
 • کرادینگ
 • دندان مصنوعی
 • اصلاح خطوط لثه با دندانپزشکی زیبایی
 • کاشت نگین دندانی

 

 

بدون شک  افراد زیادی به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی در شیراز هستند تا مشکلات و زیبایی های دندان های خود را در این دندانپزشکی انجام دهند. کلینیک شهر راز از جمله بهترین درمانگاه دندانپزشکی در شیراز به شمار می رود که شما می توانید بیشتر مشکل هایی را که در دندان های خود دارید را در این دندانپزشکی درمان نمایید و همچنین بسیاری از افرادی که به دنبال روش های زیبایی دندان هستند، می توانند این دندانپزشکی را برای زیبایی دندان های خود انتخاب کنند.

برای اینکه با خدمات کلینیک دندانپزشکی در شیراز آشنایی بیشتری داشته باشید رد ادامه اطلاعات بیشتری را در این مورد ارائه خواهیم داد تا شما اطلاعات بیشتری در مورد خدمات درمانگاه شهر راز داشته باشید.

 

خدمات کلینیک دندانپزشکی در شیراز  :

همانطوری که بیان نمودیم دندانپزشکی در شیراز یا همان درمانگاه شهر راز خدمات بسیار متنوعی دارد و به همین دلیل شما برای زیبایی دندان های خود و همچنین ترمیم دندان هایتان می توانید به این کلینیک مراجعه کنید. از جمله ویژگی های اصلی که در این درمانگاه وجود دارد عبارت می باشد از :

 

درمانگاه دندانپزشکی در شیراز

 

 

اصلاح طرح لبخند :

بدون شک لبخند زیبا برای هر فردی زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد، به همین دلیل هر فردی مایل است لبخند زیبایی داشته باشد. برخی از کسانی که به در مرور زمان طولانی زیبایی دندان های جلویی دهانشان از بین می رود، می توانند برای اصلاح نمودن طرح لبخند خود به کلینیک دندانپزشکی در شیراز مراجعه کنند تا پزشکان بر اساس دانش و تجربه ای که دارند لبخند آنها را بسیار زیباتر سازند. روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد متنوع می باشد و پزشک بر اساس نوع دندان های شما یکی از این روش ها را برای شما انتخاب می کند و استفاده می نماید.

 

ایمپلنت دندان :

بسیاری از افراد هستند که برخی و یا تعدادی از دندان هایشان پوسیده شده است و دیگر نمی توانند آنها را رد دهان خود نگه دارند. پزشکان کلینیک دندانپزشکی در شیراز با استفاده از روش ایمپلنت دندان می توانند یک دندان دیگری را با استفاده از پیچ و روکش های متنوع در دهان شما قرار دهند.

انجام دادن این روش مانند این است که شما یک دندان جدید در دهان خود داشته باشد که دقیقا شبیه دندان های دیگر موجود در دهانتان است. کسانی که مجبور هستند تعدادی از دندان های خود را بکشند و دیگر از آنها نمی توانند استفاده نمایند، استفاده از روش ایمپلنت دندان بهترین روشی است که دندانپزشکی در شیراز برای آنها انجام می دهد.

این روش یکی از روش های دشواری می باشد که پزشک آن باید تخصص ویژه ای داشته باشد تا به بهترین نحو ممکن دندان های شما را نصب کند.

 

ایمپلنت دندان در درمانگاه دندانپزشکی در شیراز

 

ونیر کامپوزیت دندان :

یکی از روش های زیبایی دندان  ونیر کامپوزیت نام دارد که بیشتر آن را به نام ونیر یک جلسه ای و یا ونیرهای رزین کامپوزیتی معرفی می کنند. البته در برخی از موارد هم نام این روش زیبایی دندان را به عنوان باندینگ کامپوزیت هم معرفی کرده اند.

امروزه بسیاری از افرادی که می خواهند لبخند زیبا و منحصر بفردی داشته باشند، ولی با وجود دندان های شکسته و یا دندان های آسیب دیده ای این ویژگی را در لبخند خود ندارند، از ونیر کامپوزیت استفاده می نمایند.

در واقع بیشتر پزشکان کلینیک دندانپزشکی شهر راز  برای این دسته از افراد این روش زیبایی دندان را پیشنهاد می دهند. از آنجایی که نصب کردن ونیرهای کامپوزیت بسیار راحت و آسان می باشد و همچنین تنها در یک جلسه پزشک برای شما آنها را نصب می کند، بسیاری از افراد از این روش زیبایی استفاده می کنند. این روش زیبایی دندان بسیار مقرون به صرفه است و با این وجود ظاهر زیبایی دارد، به همین دلیل در بین بسیاری از مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

 

لمینت دندان :

یکی از روش های دیگر زیبایی دندان لمینت می باشد که، این روکش زیبا توسط متخصص چندین جلسه طول می کشد تا آماده می شود و شما باید برای اینکه این روکش زیبا را بر روی دندان های خود قرار دهید چند جلسه درخواست شده را به صورت پشت سر هم نزد دندانپزشک مراجعه نمایید. استفاده نمودن از لمینت دندان برای دندان هایی که بهم ریخته هستند و یا کوتاه بلند می باشند، بهترین گزینه ترمیمی به شمار می رود. قالبی که برای این لمینت دندان تهیه می شود بسیار مقاوم تر از روکش ها کامپوزیت می باشد و دوام و ماندگاری این روش زیبایی هم نسبت به کامپوزیت بیشتر است، به همین دلیل از این لمینت دندان کلینیک دندانپزشکی در شیراز استفاده بیشتری می کند.

 

لمینت دندان

 

بلچینگ :

بلیچینگ یکی از روش های زیبایی و سفید کردن دندان می باشد که پزشکان در انجام دادن این روش تخصص بسیار زیادی دارند. رنگ مطلوبی که در این روش وجود دارد بسیار عالی و منحصر به فرد می باشد و به همین دلیل بسیاری از کسانی که رنگ دندان هایشان بعد از مدتی تغییر می کند از این روش زیبایی می توانند استفاده کنند. روش های بلیچینگ به دو صورت است که پزشک کلینیک دندانپزشکی در شیراز  بر اساس نوع دندان های شما یکی از این روش های زیبایی سفید کردن دندان را برای شما به کار می گیرد.

 

ارتودنسی دندان :

از دیگر روش های زیبایی دندان که از گذشته هم مورد استفاده قرار می گرفته ارتودنسی دندان می باشد. پزشکان با استفاده از به روزترین روش های ارتودنسی از این روش زیبایی برای دندان ها استفاده می کنند. ارتودنسی سرامیکی یکی از بهترین روش های ارتودنسی به شمار می رود و از آنجایی که بدون رنگ می باشد برای بسیاری از افرادی که نمی خواهند ارتودنسی در دهانشان مشاهده شود، بهترین انتخاب می باشد.

 

ارتودنسی دندان

 

 

درمان ریشه ( عصب کشی ) :

درمان ریشه یکی از مهمترین درمان های دندان به شمار می رود که امروزه بسیاری از افراد به این دلیل که از دندان های خود مراقبت نمی کنند به این درمان نیاز دارند. کلینیک دندانپزشکی در شیراز و پزشکانی که در این درمانگاه حضور دارند در زمینه درمان ریشه و یا همان عصب کشی تخصص بسیاری دارند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد که دارای این مشکل می باشند می توانند ریشه خود را در این کلینیک درمان کنند. عصب کشی انواع متعددی دارد و درمان آن بستگی به ریشه های دندان دارد، برخی از دندان ها دو کاناله و برخی از آنها سه کاناله می باشند که درمان آنها هم متفاوت است.

 

پروتز ثابت و متحرک دندان :

پروتز دندان به دندان های مصنوعی نیز می گویند که دارای انواع مختلفی می باشد. زیبایی که در این پروتزهای وجود دارد موجب می شود زیبایی لبخند شما بسیار بیشتر می شود. پزشکان پروتزهای متنوعی را برای دندان مورد استفاده قرار می دهد که یکی از آنها نوع ثابت می باشد که این مدل خود به دو نوع تقسیم می شود که یکی از آنها تک واحدی و دیگری بریچ دندان می باشد. پروتز متحرک از دیگر پروتزهای دندانی می باشد که پزشکان دندانپزشکی در شیراز آن را به کار می گیرند. نوع متحرک پروتزها پارسیل، کبالت و تمام آکریل می باشد که پزشک بر اساس نوع دندان های شما یکی از آنها را برایتان مورد استفاده قرار می دهد و نصب می کند.

 

دندانپزشکی اطفال :

یکی از مهمترین و حساس ترین اقداماتی که پزشکان دندانپزشکی در شیراز بر عده گرفته اند و آن را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند این است که دندانپزشکی اطفال را در هر سنی که باشند می پذیرند. دندان های کودکان از آنجایی که از جنس شیری است حساسیت بسیار زیادی نسبت به دندان های بزرگسالان دارد، ولی از آنجایی که رشد تعدادی از دندان های کودکان به درستی انجام نمی شود، پزشک باید ریشه دندان های برخی از کودکان را درمان کند تا زمانی که  رشد دندان های اصلی کودکان شروع می شود به درستی رشد کنند و جایگاه مناسبی در دهان داشته باشند. پزشکان کلینیک دندانپزشکی در شیراز از آنجایی که تجربه زیادی در زمینه درمان ریشه ها و دندان های اطفال دارند می توانند به بهترین نحو ممکن دندان های نوزادان و کودکان شما را درمان کنند.

 

دندانپزشکی اطفال

 

 

بستن فاصله دندانی :

فاصله دندانی یکی از مهمترین مشکلاتی می باشد در دندان برخی از افراد وجود دارد. مشکل فاصله دندانی در برخی از افراد به صورت ارثی می باشد و با وجود این فاصله بدون شک آنها لبخند زیبایی نخواهند داشت. کلینیک دندانپزشکی در شیراز و پزشکانی که در این کلینیک حضور دارند در زمینه از بین بردن فاصله دندانی تخصص بسیاری دارند و می توانند دندان های شما را ترمیم کنند. روش هایی که برای بستن فاصله دندانی مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متنوع می باشد و پزشک  یکی از این روش ها را مورد استفاده قرار می دهد که با دندان ها شما سازگاری بیشتری داشته باشد و همچنین زیبایی دندان های شما را بیشتر کند.

 

تاج گذاشتن روی دندان :

برخی از افراد که بخشی از دندان هایشان پوسیده شده است می توانند از تاج دندان استفاده کنند تا پوسیدگی و آسیب  دیدگی دندان خود را درمان کنند. تاج هایی که به وسیله پزشکان دندانپزشکی در شیراز روی دندان های شما قرار می گیرد بسیار متنوع می باشد و هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارند، به همین دلیل پزشک هم بر اساس نوع دندانی که شما دارید یکی از این تاج ها را روی دندان هایتان قرار می دهد. دقت داشته باشید که قیمت هر یک از انواع این تاج ها متنوع می باشد و پزشک در مورد قیمت و ویژگی های هر یک از آنها با شما صحبت خواهد کرد.

 

میناکاری دندان :

میناکاری دندان یکی دیگر از روش های زیبایی دندان به شمار می رود که کلینیک دندانپزشکی در شیراز این روش زیبایی دندان را روی دندان های شما مورد استفاده قرار می دهد. اگر شما از این روش استفاده کنید، پوسیدگی دندان های خود را هم درمان کرده اید. مینا کاری از جمله روش های زیبایی دندان می باشد که بسیار مورد پسند تمامی افراد قرار گرفته است و از آنجایی که مزیت های زیادی دارد شما با خیالی آسوده می توانید از این روش استفاده کنید. از آنجایی که مینای دندان یکی از مهمترین بخش های دندان به شمار می رود، شما باید در صورتی که این بخش به مدت مرور زمان از بین رفت، به وسیله پزشکان  ترمیم کنید.

 

باندینگ دندان ( پیوند ) :

بسیاری از دندان هایی که به وسیله برخی از دندانپزشکان پر می شوند بعد از مدتی نیاز به ترمیم خواهند داشت، و یا اینکه برخی از دندان ها شکسته  هستند و یا اینکه لب پریدگی دارند. مشکلاتی از این نوع  زمانی که در دندان های شما وجود داشته باشد با استفاده از روش باندینگ توسط دندانپزشکی در شیراز ترمیم می شود. جنس باندینگ به طور معمول از کامپوزیت است و رنگ های آن هم متنوع می باشد، به همین دلیل پزشک هر یک از آنها را که بیشتر با دندان های شما هماهنگ است را انتخاب می کند و برای دندان هاش شما به کار می گیرد.

باندینگ دندان ( پیوند )

 رشته دندانپزشكی دارای دو دوره مجزای ۲ و ۴ ساله است که در ۲ سال اول دانشجویان واحدهای علوم پایه مثل بیوشیمی، آناتومی، بافت‌ شناسی، فیزیولوژی، ژنتیک، میکروب‌ شناسی و ایمنی‌ شناسی را می‌گذرانند. دانشجويان اين رشته بعد از ۲ سال وارد دوره تخصصی دندانپزشکی شده و دروس اختصاصی خود را در زمینه آسیب‌ شناسی فک و دهان، ارتودنسی، اندودنتیکس، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت ، پریودنتولوژی، ترمیمی و مواد دندانی، بیماری‌های دهان و دندان، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت می‌ گذرانند.

دندانپزشکی در شیراز

دانش اموخته گان تخصص های ۱۰ گانه پس از اخذ تخصص در یک آزمون جامع بنام بورد تخصصی شرکت می کنند و در صورت قبولی موفق به دریافت درجه دانشنامه تخصصی یا همان بورد تخصصی  در رشته خود می شوند. به متخصصینی که در این آزمون موفق به کسب حد نصاب قبولی نشوند گواهی نامه تخصصی اعطا می شود. این عناوین در پروانه مطب درج می شوند. معمولا افرادی که بورد تخصصی  دارند به عنوان هیئت علمی در دانشگاه ها تدریس می  کنند.